בריחת שתן אצל כלבים

טיפול רפואה משלימה לבריחת שתן אצל כלבים

בריחת שתן הינה בעיה נפוצה אצל כלבים. היא יכולה להתבטא בצורות שונות, החל מטפטוף קבוע קל או בריחת שתן במצבים מסוימים, ודרך חוסר יכולת להחזיק את השתן לגמרי. אחת הטעויות הנפוצות שעושים בעלי כלבים לעתים הינה פנייה לאילוף, מתוך הנחה שהכלב עושה זאת בגלל חוסר הרגל או שינויי כלשהו בתנאים היומיומיים. אך מה שצריך לעשות בפועל זה לחקור לעומק את מקור הבעיה, שעשוי להיות בדלקות בשלפוחית השתן, חולשה בסוגרים, דבר שנפוץ מאוד בגילאים מבוגרים או אפילו בעיות שיתוק באזור פלג גוף תחתון אחת מהדוגמאות היא פריצת דיסק

השלכות של בריחת שתן בריחת שתן אצל כלבים

חשוב מאוד לפתור את בעיית בריחת השתן, מאחר והבעיה משפיעה על כל בני הבית כולל הכלב, לבני הבית לא נעים להיות בסביבה עם שתן, אי אפשר לתת כלב לעלות על ספות או לשבת על שטיחים מאחר והכל מתמלא בשתן היוצר ריח רע,הוא מושפע פסיכולוגית מהמצב ומרגיש אי נוחות עקב הריח שלו ולכן לעתים ייראה מדוכא או מתחבא. בריחת השתן מתרחשת פעמים רבות בעת השינה, וניתן לראות את הכלב מלקק את האזור לאחר התעוררותו. כמוכן, הנזילות גורמות לפצעים, כוויות וגירויים בעור בכל אזור פלג הגוף התחתון, חשוב לאבחן את מקור הבעיה ולאחר מכן ניתן לתת טיפול הולם שבמקרים רבים בעיקר בכלבים מבוגרים שבריחת השתן נובעת מחולשה בסוגרים,. אפשרויות הטיפול בבעיה זו יחסית מוגבלות; טיפול תרופתי יום יומי, לעתים טיפול כירורגי או טיפול בעזרת דיקור סיני שאין לו תופעות לוואי או סיבוכים, מעת לעת בהתאם למקרה יש לשלב בין טיפול קונבנציונלי למשלים כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר.

טיפולים משלימים

בנוסף לדיקור, נמצאו צמחי מרפא שונים המתאימים לטיפול בבעיית בריחת שתן אצל כלבים באופן לא פולשני ויעיל ביותר. רפואה משלימה במקרים אלה נותנת לרוב את התוצאות הטובות ביותר, תוך שמירה על מצבו הכללי של הכלב, מציאת מקור הבעיה בצורה עדינה ולא טראומתית ומיגורה באמצעים עדינים במידת האפשר. במרפאה של ד"ר תמי סיניבר ניתן לקבל את טיפולי הרפואה המשלימה ברמה הגבוהה ביותר: רייקי, דיקור סיני, כירופרקטיקה ועוד.

צור קשר

ליצירת קשר השאירו פרטים

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני