דיקור סיני לכלבים וחתולים

דיקור סיני לכלבים וחתולים – מהו? 

דיקור סיני/אקופונקטורה (מלטינית: לדקור = acus, מחט = pungere) היא סוג של רפואה אלטרנטיבית המתבססת על דקירת המטופל במחטים דקות במיוחד במקומות מסוימים בגוף כדי לשפר את בריאותו. דיקור הוא חלק מהרפואה הסינית ונעשה בו שימוש על מנת לטפל בבעלי חיים ובני אדם כבר 2,000 שנה. על פי הצהרת ה- NIH – ארגון הבריאות הפדרלי של ארצות הברית, קיימות ראיות ממשיות שהדיקור מועיל בתחומים שונים (כיום כל קופות החולים בארץ מספקות טיפולי דיקור סיני למחלות שונות). ברחבי העולם משתמשים בדיקור סיני לטיפול בקשת רחבה של מחלות, לעתים בשילוב עם רפואה מערבית. הדיקור משמש לטיפול במגוון של בעלי חיים (סוסים, כלבים, חתולים ואחרים). הסינים משתמשים בדיקור כרפואה מונעת למחלות שונות, חיזוק מערכת החיסון ועוד.

כיצד עובד הדיקור הסיני לכלבים וחתולים ?

לפי הפילסופיה הסינית, תחלואה היא תוצאה של חוסר איזון אנרגטי בגוף. דיקור סיני מאזן את האנרגיה בגוף, ובכך עוזר לגוף להחלים מהמחלה. במושגים של רפואה מערבית דיקור סיני עוזר לגוף להחלים בעצמו על ידי יצירת שינויים פיסיולגים. הטיפול נעשה באמצעות החדרת מחטים לנקודות דיקור מתאימות, הפועלות להחזרת האיזון בגוף ושחרור החסימה האנרגטית. המחטים מוחדרות לנקודות הנמצאות על “תעלות” או מרידיאנים בהן זורם הצ’י – "אנרגיה" בסינית. לדוגמא: דיקור סיני יכול לגרות עצבים, להגביר את מחזור הדם בגוף, להרפות כיווצי שרירים ולשחרר חומרים כגון אנדורפינים (הורמון העוזר לגוף לשכך כאבים) או קורטיזול (סטרואיד טבעי של הגוף).

מהם הכלים של הדיקור הסיני?

בדיקור סיני משתמשים במחטים של דיקור, מחטים היפודרמיות, חשמל, חום, מסאז’ ולייזר בעוצמה נמוכה כדי לגרות את נקודות הדיקור. המחטים המשמשות לדיקור הן חד פעמיות וסטריליות.

מהו אורכו של טיפול, ובאיזה תדירות מטפלים?

אורך הטיפול ותדירותו מושפעים מסוג המחלה ומצורת הגירוי בה משתמש המטפל. גירוי של נקודת דיקור נמשך 10-40 דקות. בעיות פשוטות ומקומיות, כגון נקע, ידרשו טיפולים בודדים. מחלות קשות וכרוניות עלולות לדרוש מספר טיפולים רב יותר. המרווחים בין הטיפולים יותאמו לכל בעל חיים בהתאם לתגובה שלו לטיפול. בעלי חיים עם מחלות כרוניות ו/או בעלי חיים מבוגרים יכולים להגיע לטיפולים מספר פעמים בשנה כדי למנוע הידרדרות של המחלה.

האם דיקור סיני בטוח לחיות?

דיקור סיני הינו אחת מהשיטות היותר בטוחות לטיפול בבעלי חיים, כל עוד הטיפול נעשה על ידי וטרינר מוסמך.
תופעות לוואי לדיקור הן נדירות, אך קיימות. תופעות כגון החמרה זמנית של הסימפטומים למשך 48 שעות לאחר הטיפול, ישנוניות ואפילו שינה ממושכת למשך 24 שעות (בחיות קטנות) הן תופעות ידועות. תופעות אלו הן סימן לשינוי פיזיולוגי המתרחש בגוף. לאחר מכן תסתמן הטבה במצב החיה.

האם דיקור סיני כואב?

הכנסת מחטי הדיקור לגופן של חיות קטנות לרוב איננה מורגשת, החדרת מחטים אלה עלולה לגרום לכאב קל בזמן ההחדרה. עם זאת, לאחר שהמחט במקומה, אין תחושת כאב. מניסיון עם בני אדם לאחר החדרת המחט יתכנו תחושות כגון: עקצוצים, נימול ומעין תחושת דגדוג. כל אלו יכולים לגרום לתחושת אי נוחות. עם זאת רוב החיות הופכות להיות מאוד רגועות ואפילו ישנוניות בזמן הטיפול.

לאילו מקרים מתאים דיקור סיני ?

דיקור סיני לכלבים וחתולים  מתאים בעיקר למחלות מכאניות כגון שיתוק, דלקות
לא זיהומיות, אלרגיה וכאבים.

דיקור סיני לכלבים וחתולים

טיפול סיני מתאים במיוחד לטיפול במקרים הבאים:

 • שיכוך כאבים
 • הגברת זרימת דם
 • חיזוק מערכת החיסון
 • בעיות שריר ושלד כמו ארטריטיס, בעיות במפרקים,
 • hip dyspelsia, פריצת דיסק
 • בעיות עיניים
 • דלקות אוזניים
 • בריחת שתן
 • מחלות אוטואימוניות
 • בעיות עור
 • בעיות נשימה כגון אסטמה של חתולים
 • בעיות מעיים כגון שלשול כרוני ועצירות
 • שיתוק בעקבות טראומה

רוב סוגי רפואה המשלימה מאמינים במניעה של מחלות ותחזוקה שוטפת של הגוף ולכן גם חיות בריאות יכולות להפיק תועלת מטיפול תקופתי גם כאשר הם בריאות.

 

 
צור קשר

ליצירת קשר השאירו פרטים

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני