סיפור על סוסים

הסוס שהתעכב בתחרויות

כמתמחה ברפואה משלימה בסוסים נקראתי אל סוס המתחרה בתחרויות של קפיצות בחוות הפארק ברמת גן. התברר כי במהלך התחרויות, לאחר כל משוכה, החל הסוס לבעוט ברגליו האחוריות (BAKCING ). תופעה מוכרת זו מזוהה על פי רוב עם השתובבות או התנגדות לרוכב אולם במקרה הנוכחי יכלה התופעה אף לגרום לנפילתו של הרוכב. היא בוודאי לא אפשרה לו לנצח…
הווטרינר אשר בדק את סוס התחרויות לא מצא מה הבעיה אולם במהלך הבדיקה התגלה כי הסוס אכן סובל מחוסר נוחות בגב התחתון ובאגן כתוצאה מהקפיצות. הדיקור הבודד שבוצע בסוס נועד לפתור את הבעיה ולהעלים את אי הנוחות ואכן כך היה… התופעה פסקה והסוס חזר לתחרויות הרגילות.

סוס תפוס – כאבי שרירים בכל הגוף

קיבלתי קריאה לטפל בסוס שבעליו התלונן שהוא לא מתאמן כמו שצריך ולא מתחרה בצורה טובה.
בדיקה של המאמן והווטרינר העלו שכל שרירי הסוס כואבים – שרירי הצוואר, הגב והישבן. הסוס קיבל מספר ימי חופשה, מתוך תקווה שהמנוחה תשפר את מצבו. אך זה לא עזר.
כאשר בדקתי את הסוס, כל השרירים כאבו לו מאד. כל לחץ על השרירים גרם לו לחוסר נוחות, אותו הביע באופן מופגן.
בשלב הראשון עשיתי לסוס טיפול כירופרקטי. בתחילת הטיפול, הסוס זז הרבה, כל מגע כאב לו. בשלב השני טיפלתי בסוס בדיקור סיני. מניסיוני, השילוב בין שתי השיטות הוא יעיל יותר משימוש בכל אחת בנפרד.
הסוס קיבל יומיים חופש, וחזר לאימונים. המאמן דיווח שהסוס מתאמן וזז באופן משמעותי טוב יותר. כאשר בדקתי את הסוס כעבור שבוע, ניתן היה לראות שהסוס כמעט ולא כאוב. טיפלתי בו פעם נוספת באותן טכניקות.
שבוע לאחר מכן הסוס זכה במירוץ בו השתתף!

צור קשר

ליצירת קשר השאירו פרטים

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני