פריצת דיסק אצל כלב

פריצת דיסק אצל כלב על כל סוגיהם 

הבריאות ואיכות החיים של הכלבים תלויה במידה רבה ביכולת הניידות שלהם. ידוע שאחד השלבים העצובים ביותר בחיי כלבים מזדקנים הינם כאשר הם לא יכולים להתרוצץ ולשחק כמו פעם. מדובר בתהליך קורע לב הן עבור הכלב ובעיקר עבור הבעלים. אחת התופעות הנפוצות בתחום האורתופדיה בקרב כלבים זוהי בעיית פריצת דיסק.

מלבד הגיל, קיימים זני כלבים בעלי נטייה לפריצות דיסק, ביניהם דני ענק ,קוקר-ספניאל, לאסה-אפסו, פקינז, באסט, תחש, ביגלוקורני. מומחים משייכים נטייה זו לגורמים גנטיים.

סוגי פריצות דיסק אצל כלבים

אצל הכלבים ישנם שני אזורים עיקריים של פריצות דיסק, אזור הצוואר ואזור הגב התחתון, כ 15% מפריצות הדיסק בכלבים הם בצוואר ובהתאם לדרגת החומרה ,הסימנים מתחילים בכאב צוואר, בעיה בעיבוד נתונים של מערכת העצבים ועד שיתוקם של 4 רגליים. במקרים של פריצת דיסק בגב התחתון בהתאם לחומרתה מצב הסימנים מתחילים מכאבי גב ,קושי ללכת ,לקום ,לשבת, במקרים קשים יותר גם בעיות עצביות ברגליים ועד לשיתוק ברגליים ולעתים גם אי יכולת לשלוט בצרכים.

טיפול בפריצת דיסק

פריצת דיסק אצל כלב

ההתמודדות עם פריצת דיסק אצל כלב מורכבת משני סוגי טיפולים – לא פולשני וכירורגי. הלא פולשני דורש מנוחה מלאה של עמוד השדרה, שמירת הכלב במנוחה על ידי שמירה שלו במקום סגור, הווטרינר ירשום משככי כאבים בינוניים, כאלה שהכלב ירגיש יותר טוב, אך לא "יותר מדי" בכדי שלא ייסב לעצמו נזק עקב ריצות ופעילות נמרצת מדי. הטיפול הכירורגי, כשמו הוא – דורש מיומנות של וטרינר מנתח מוסמך בעלה ניסיון והידע המתאימים לביצוע התהליך על הצד הטוב ביותר. דרך נוספת לעזור לכלבים אלה היא לשלב דיקור סיני עם הטיפול הלא פולשני ובעזרת הדיקור לספק שיכוך כאבים מצוין ולהביא להחלמה מהירה יותר של הכלב, לעתים אפשר להימנע מטיפול פולשני כמו ניתוח. במקרים של ניתוח פריצת דיסק עדיין מומלץ להוסיף דיקור סיני כדי לעזור לכלב להחלים בצורה הטובה והמהירה ביותר במרפאת ד"ר תמי סיניבר הכלב שלכם יקבל אתה טיפול המתאים ביותר למצבו, מתוך סוגיה רפואה המשלימה לאחר אבחון מדוקדק ומעמיק. השילוב בין שיטות ריפוי שונות נותן את המענה הטוב ביותר כדי להתמודד עם ההשלכות של פריצתה דיסק.

צור קשר

ליצירת קשר השאירו פרטים

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני