רפואה משלימה לבעלי חיים

רפואה משלימה לבעלי חיים – כמה נקודות שצריך לדעת 

רפואת בעלי החיים המודרנית מאופיינת במגוון רחב של השירותים שניתנים להם, בדיוק כמו לבני אדם. בעולם בכלל ובישראל בפרט גילו לפני שנים רבות את יתרונותיה של הרפואה המשלימה גם בתחום הווטרינריה, ולכן אפשר למצוא גם מרפאה שבה מתמקדים אך ורק בשירותי רפואה כזאת לבעלי חיים. היתרון שלה ברור, נוסף על כך שהרפואה המשלימה אכן מוכחת כיעילה. ווטרינר שהוא גם בעל הכשרה ברפואה קונבנציונלית ואלטרנטיבת אשר יכול להוציא את המיטב משתי השיטות הללו בעזרת ידע אותו רכש במשך השנים. בשתי השיטות הוא יידע מתי השילוב ביניהם יכול לתת תוצאות טובות יותר מאשר כל שיטה בנפרד ומתי אפשר להשתמש ברפואה המשלימה על מנת להחליף או להוריד במינונים של התרופות בכדי להוריד את הסיכוי לתופעות לוואי ויוכל לשתף פעולה טוב יותר עם הווטרינר המטפל.

אילו סוגי רפואה משלימה נגישים לבעלי חיים

כיום ניתן למצוא שימוש במספר סוגים של רפואה משלימה המסופקת לבעלי חיים באותה המידה כמו לבני אדם. בין השאר, אחד מסוגי הטיפול הפופולריים ביותר זהו הדיקור הסיני, הפועל על אותם עקרונות כמו המקבילה שלו בקרב בני האדם. באמצעות עבודה על נקודות מסוימות באמצעות דיקור, רופא מוסמך יכול לסייע במחלות גב, עיניים, פרקים, כאבים, חוסר תפקוד ועוד. כל זה נעשה לרוב ללא כל תחושת כאב, אם כי לעתים ישנם כאבי קלים מצד הכלב וכן עם מעט תופעות לוואי (או בכלל בלעדיהן). הטיפולים השונים של רפואה משלימה נוסו על בעלי חיים שונים: כלבים, חתולים, עיזים, סוסים ועוד.

צמחים בעולם הווטרינריה

ברפואה הסינית יש כמה וכמה צורות לטפל במטופלים שהם גם בעלי חיים, אבל הדבר נעשה בעיקר על ידי דיקור. כמו כן, טיפולים בצמחי מרפא יכולים לסייע לכלב בטיפול ובהחזרת הגוף למצב מאוזן ומתפקד באופן מיטבי תוך שמירה מלאה על אורח חיים בריא מעודד פעילות, משחקו תחושה טובה. במרפאתה של ד"ר תמי סיניבר ניתן להיעזר בתרומה הענקית שלה רפואה המשלימה לבעלי חיים, תוך ניצול מיטבי שלה אפשרויות הניתנות על ידי תורות הריפוי השונות: רייקי, כירופרקטיקה, דיקור סיני ועוד.

רפואה משלימה לבעלי חיים

צור קשר

ליצירת קשר השאירו פרטים

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני